Dnes je Štvrtok, 23.3.2023, meniny má Adrián, zajtra Gabriel
Užívateľ: Výhody registrácie Registrácia Prihlásenie
Pridať inzerát Pridať pracovnú ponuku Pridať podujatie Pridať firmu
Sme aj na Facebooku

Kam v Poprade

Kam v Poprade

Poprad a celé jeho okolie sa nachádza neďaleko najvýznamnejšej prírodnej a turistickej destinácie Vysoké Tatry.

Výhodou však je, že z Popradu môžete navštíviť nielen Tatranský národný park, ale aj Národný park Nízke Tatry, Národný Park Slovenský raj a Pieninský národný park.

Okrem turistiky je možné zažiť v tomto regióne aj oddych a relax v kúpeľoch Ružbachy, Staroľubovnianskych kúpeľoch a aquaparkoch vo Vrbove a v Poprade. Celý región Spiša je jednou veľkou historickou prehliadkou prírodných a kultúrnych pamiatok zapísaných do svetového kultúrneho dedičstva Unesco, spomeňme napríklad Kežmarok s dreveným artikulárnym kostolom z 18. storočia, Levoču so svojím a najväčším neskorogotickým oltárom z dielne Majstra Pavla, gotický Spišský hrad, najväčší v strednej Európe a tiež aj historickú Spišskú kapitulu. Taktiež v samotnom meste Poprad sa nachádzajú mnohé sakrálne a historické pamiatky, stačí sa len informovať v mestskej informačnej a turistickej kancelárii.

Pre priaznivcov cyklistiky vedie z Popradu priamo trasa do Svitu a do Lopušskej doliny, ale najmä na území Vysokých Tatier je 10 aktívne značených zaujímavých cyklotrás.

Páči sa Vám to?

Pridajte svoj komentár

Zoznam firiem

Ďalšie mestá

Vyberte:

Počasie dnes

Teraz 4°C
Denná teplota °C
Nočná teplota °C

© 2014 Copyright by Poprad.ideň.sk. Všetky práva vyhradené. Kontakt | Podmienky používania | Ochrana súkromia | Mapa stránok